Reklama
 • Wtorek, 20 maja 2014 (10:05)

  Skuteczność tej metody, stosowanej od 7 lat na Zachodzie, potwierdzono w badaniach 8,5 mln kobiet na całym świecie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 27 marca 2014 (12:05)

  Najczęściej stosowaną przez Polki metodą antykoncepcji hormonalnej jest tabletka, ale brak dyscypliny w jej przyjmowaniu jest przyczyną co piątej nieplanowanej ciąży. Dlatego przyszłością antykoncepcji są metody tzw. niecodzienne.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 28 stycznia 2014 (14:00)

  Wiem, że jest wiele nowoczesnych metod zapobiegania ciąży, ale chcę zapy tać o najbardziej podstawową, w której dni płodne wyznacza się na podstawie temperatury ciała. Jak dokładnie to się robi? Na ile skuteczna jest to metoda? Teresa (23 lata), Strzebowiska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 stycznia 2014 (11:05)

  Klasyczna wkładka różni się dzisiaj od tej, którą zabezpieczało się przed ciążą pokolenie twojej mamy. Należy do najpopularniejszych metod antykoncepcji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 grudnia 2013 (13:00)

  Naukowcy z amerykańskiego University of California zaprezentowali alarmujące wyniki swoich badań. Otóż obserwacja 3406 kobiet w średnim wieku (40 lat) wykazała, że długotrwałe przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych może uszkadzać wzrok i powodować jaskrę, a nawet ślepotę! Już trzy lata stosowania antykoncepcji hormonalnej podwaja to ryzyko. Uczeni zaznaczają jednak, że konieczne są kolejne badania, wyjaśniające zależność między stosowaniem antykoncepcji hormonalnej i r

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Czwartek, 19 września 2013 (14:06)

  Pigułka antykoncepcyjna to jedna z najpewniejszych metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Choć zasady jej przyjmowania są proste – powinien je wyjaśnić ginekolog – czasem zdarzają się sytuacje, które budzą wątpliwości. Przeczytaj i dowiedz się, jak uniknąć kłopotów i kiedy potrzebne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 17 września 2013 (15:00)

  Odpowiednio dobrana metoda nie tylko daje ochronę przed ciążą, ale reguluje cykl, zapobiega anemii i żylakom

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 września 2013 (12:05)

  Tabletki antykoncepcyjne to bardzo popularna metoda zapobiegania ciąży.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 13 sierpnia 2013 (11:00)

  Denerwuję się, bo przeczytałam w Internecie, że z aptek wycofywana jest pigułka antykoncepcyjna Cilest. Czy powodem tej decyzji jest szkodliwość preparatu? Jestem zaniepokojona, ponieważ właśnie tę pigułkę stosowałam przez kilka lat. Karolina z Gorzowa Wlkp.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 lipca 2013 (13:49)

  Firma Jenssen zdecydowała o wycofaniu środka antykoncepcyjnego CILEST® z 43 krajów, w tym z Polski. Okazało się bowiem, że jeden z aktywnych składników preparatu (norgestimat) nie spełnia zdefiniowanych norm. W efekcie firma wycofała 179 partii tabletek (ok. 32 mln opakowań) ze sprzedaży. Koncern zapewnia, że zdrowie kobiet stosujących ten środek nie jest zagrożone. Prawdopodobnie przyczyną jego wycofania jest wolniejsze niż zakładano uwalnianie się jednego z hormonów zawartych w tabletkach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0